Новини

Мала вечірня та всенічна з погребінням Плащаниці

За монастирською традицією, розпочали Престольне свято малою Вечірньою з виносом Плащаниці Богородиці та співом Акафісту Її Славному Успінню.

Святкова престольна Всенічна напередодні Успіння Пресвятої Владичиці Богородиці.
Богослужіння поєднувалося з воскресними піснеспівами та за особливим уставом Єрусалимської утрені, чином Погребіння Плащаниці Богоматері.

📜 Історична довідка
Чин погребіння Плащаниці – богослужбова особливість свята Успіння Пресвятої Богородиці. Він звершується один раз у році. Це згадка про перенесення з Єрусалима Її Пречистого тіла та поховання апостолами його у Гефсиманії.
Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, окрім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоби попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми.

Святе Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця в силу особливого місця серед усього Божого творіння воскресла і була взята Своїм Сином на Небо не тільки душею, але й плоттю. Тому й богослужіння, присвячене цій події, пронизане не сумом, а хвалою Богоматері, Яка з переходом у Царство Небесне отримала особливу силу заступництва за тих, хто шанує Її.
Новини монастиря