РЕГЕНТСЬКЕ УЧИЛИЩЕ

Історія формування та розвиток регентського відділу

Благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія влітку 2018 року було реорганізовано Володимир-Волинське регентське духовне училище, у наслідок чого при єпархіальному управлінні почало діяти Володимир-Волинське духовне училище з богословським факультетом на чолі з ректором Митрополитом Володимиром (Мельником), а указом Предстоятеля УПЦ від 5 липня 2018 року при Святогорському Зимненському ставропігійному жіночому монастирі відкрилось регентське відділення філії ВВДУ.

Рішенням ректора Духовного училища, проректором регентського відділення було призначено настоятельницю Святогорського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря ігуменю Стефану (Бандуру), духівником - архімандрита Савву (Базюка), а інспектором протоієрея Євгенія Стойку.

Після ПЕРШИХ вступних іспитів до першого класу на денну форму навчання було зараховано 10 вихованок.

Навчальний процес

На стартови навчальний рік до викладацької діяльності на церковно богословське спрямування було залучено чотири священнослужителі, чотири викладачі музичних дисциплін та викладач церковного співу. За домовленістю ігумені Стефани з директором Луцького педагогічного коледжу Петром Микитовичем Бойчуком, викладачі диригування, постановки голосу й концертмейстер були залучені до викладання з міста Луцька.

У середині серпня 2019 року відбувся другий набір на навчання у регентське відділення. Після вступних іспитів до першого класу було зараховано 7 вихованок.

2020 року на 2020-2021 н.р. відбувся третій набір на регентське відділення. Після іспитів до першого класу було зараховано 8 вихованок.

У 2021 році відбувся ЧЕТВЕРТИЙ набір на регентське відділення. Після іспитів до першого класу було зараховано 10 вихованок.

Навчальна діяльність: навчання у нашій духовній школі трирічне та безкоштовне, включає в собі вивчення та близьке ознайомлення з Священним Писанням, вченням Православної Церкви, її історією, особливо та поглиблено з богослужбовим уставом, поєднується майстерне оволодіння голосом то його постановка, церковними пісне-співами, музичним інструментом і теорією музики.

Навчальний процес концентрується на підготовці майбутніх регентів для церковних хорів.
На профільно-музичні предмети виділено 11 дисциплін, котрі включають в себе індивідуальні та загальні заняття, а на церковно-богословське спрямування виділено 9 предметів.

Викладацький та педагогічний колектив на сьогодні складається з: 17 осіб.


22 червня 2021 року після вдало складеної екзаменаційної сесії відбувся ПЕРШИЙ випуск регентського відділу.

Ректор Київської Духовної Академії та Семінарії, єпископ Білогородський Сильвестр, очолив Божественну літургію в Успенському соборі монастиря. Після Божественної літургії високоповажні гості, викладацький колектив, батьки, випускниці та вихованки зібралися в ново-влаштованому Актовому залі регентського відділу для випускних урочистостей.

Ректор київських духовних шкіл зачитав привітальне слово від імені Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Єпископ Сильвестр передав у дарунок регентській школі принтер та літературу з церковно-богослужбових нот.

Привітальне слово виголосив ректор Володимир-Волинського Духовного училища, митрополит Володимир-Волинський та Ковельський Володимир. У часі вітань, ректор висловив щирі слова вдячності викладацькому та педагогічному колективу за натхненну працю. Після вручення дипломів Владика побажав випускницям плідно трудитись та ниві богослужбового співу у якості церковного регента.

Регентське відділення Володимир-Волинського Духовно училища при нашій обителі, ВПЕРШЕ у 2021 році випустило шістьох вихованок.

Матеріально-технічна база регентського відділення

Щодо матеріально-технічної бази, то варто зауважити, що вона поповнюється виключно турботою та фінансовим забезпеченням настоятельниці Зимненського жіночого монастиря ігумені Стефани (Бандури). З початком розвитку навчального закладу почалось інтенсивне будівництво, а точніше реконструкція монастирських будівель під житловий комплекс. Було облаштовано 6 житлових кімнат, закуплено й установлено ліжка та письмові столи.

Окрім того, на кожну вихованку було пошито дві форми одягу: одна для відвідування богослужінь та інша для навчання. Усі вихованки забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням за кошти монастиря та комфортними умовами проживання.

Протягом 2018-2019 року заняття проводились у класах приміщення для позашкільної освіти «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей» с. Зимне. Улітку 2019 року в житловому комплексі на першому поверсі фінансуванням монастиря було обладнано інспекторський кабінет та 4 класи, котрі були оснащені індивідуальними партами, письмовою дошкою та музичним інструментом.

Станом на лютий місяць 2021 року активно відбувалось будівництво храмового комплексу на честь Святителя та Чудотворця Миколая. В храмі було встановлені вікна та будівля повністю вкрита дахом. Разом з тим, було встановлено теплове опалення та прикріплені теплові батареї.

Навесні 2021 року було завершено оснащення Актового залу та двох класів для індивідуальних занять, котрі були обладнані двома новими музичними інструментами, письмовими дошками та партами.

21 травня 2021 року у день шанування Святого Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну Літургію у нашій обителі. Після літургії Блаженніший Владика освятив наріжний камінь та встановив закладну грамоту.

11 січня 2022 року, у день пам’яті мучеників 14 000 немовлят, від Ірода у Віфлеємі вбитих, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив освячення храму на честь святителя Миколая Чудотворця у Святогірському Успенському Зимненському жіночому монастирі.
Після чину великого освячення храму Блаженніший владика звершив у ньому першу Божественну літургію.

Висловлюємо щирі слова віри та надії на Триєдиного Бога, і заступництво Пресвятої Богородиці через Зимненський чудотворний образ, що по мотивами всіх святих землі волинської, Господь прийме наші смиренні труди на благо просвітництва церковної молоді. А вихованки принесуть богослужбову користь Володимир-Волинській єпархії та іншим єпархіям УПЦ.